Завдання №1

Впізнай персоналію за описом:

Опис №1: Образ цієї жінки постає перед нами зі сторінок «Повісті минулих літ» Нестора-літописця, візантійських хроністів і письменників. У видатній пам'ятці часів Київської Русі - Софіївському соборі в Києві - на фресці відновлене портретне зображення цієї особи. Її обличчя має досить суворий вигляд: великі очі, трохи вигнуті брови, прямий, правильної форми ніс, з-під мафорія виглядає темно-каштанове волосся із проділом посередині.
Відповідь :


Опис №2: Ця жінка  народилась у перших роках XVI ст. У 1520 році потрапила в татарський полон п'ятнадцятилітня донька рогатинського священика Гаврила Лісовського. Вона була продана в рабство й потрапила в гарем турецького султана Сулеймана. Уже через рік завдяки своїй красі, розуму, гордості та сміливості вона вибилася з простих рабинь у султанські жони.
Відповідь:

Опис №3: Її пісні - як перло многоцінне, Як дивен скарб серед земних маркот... Саме такими словами Ліни Костенко можна охаракте- ризувати творчість цієї співачки. Хто ж вона, ця жінка, яку названо живою легендою?
Відповідь:

Опис №4: Нелегким був шлях цієї жінки. Народилась вона у грудні на початку ХХ ст. в селі Богданівка в селянській родині. Родина жила убого, її не посилали до школи. Дівчині подарували букваря, і вона сама навчилась грамоти. З дитинства  тяглась до книжки, до творчості. Вона добре шила, вишивала. А одного разу їй захотілося щось намалювати. Сажею на полотні намалювала «якихось видуманих» птиць - пригадувала потім уже відома художниця. Затуркані, темні батьки не розуміли нестримного потягу дочки до того святого малярства. Та на життєвому шляху дівчини зустрілись люди, які відчули природний дар дівчини й допомагали їй у самоосвіті. Учитель Іван Григорович Калита давав читати їй книжки. У його гостинній хаті вона ознайомилася з альбомом репродукцій Третьяковської картинної галереї.
Відповідь:

Опис № 5 Не була вона вже чимось посереднім поміж  жінкою та коханкою, як її попередниця. Це вже була “пані  гетьманова”, як офіційно титулували її. І не був це порожній титул. Навіть ті скупі джерела, які  маємо про неї, свідчать, що вона далеко не обмежувала  свою діяльність домашніми і родинними справами. Вона   завоювала собі таку довіру гетьмана, що під час його  відсутності сама видавала універсали. Історія зберегла нам  один з таких універсалів “от гетмановой дружини”, де вона наказує “обивателям   прилуцьким” не займати грунтів густинського монастиря.
Відповідь

Опис №6 "Сначала я написала листовки. Подпись для себя выбрала «ЯДКИМ» (Я дочь Коммунистического Интернационала Молодежи). Потом втянула в это опасное дело и своих ближайших друзей: Ваня Швец, Володя Говорун, Толя Рыбальченко, мой тринадцатилетний брат Толя. Таким образом, нас было шестеро. Мы никак не назывались. Это уже после освобождения Запорожья нас окрестили группой «За Советскую Украину».
Відповідь:

Комментариев нет:

Отправить комментарий